Головна БлогБілоруські аграрії познайомились з кращими практиками органічного виробництва в Україні

Білоруські аграрії познайомились з кращими практиками органічного виробництва в Україні

Представники аграрного сектора Білорусі побували в освітній поїздці з органічного сільського господарства в Україні. Метою  було знайомство з тим, як органічне сільське господарство функціонує і розвивається в сусідній країні. Поїздку організував Центр екологічних рішень – некомерційна організація, яка вже більше п’яти років активно просуває органічне сільське господарства в Білорусі.

– Ми вирушили в Україну не випадково. Спочатку були думки організувати візит до Швейцарії чи Німеччини – ті країни, які є лідерами з виробництва органічних продуктів. Однак розвиток органічного ринку в цих країнах налічує десятки років, до того ж там зовсім інші економічні та соціальні умови. А приклад України може бути дуже цікавий для білорусів. Хотілося б показати нашим фахівцям, як їм це вдалося, – розповідає організатор освітнього туру, фахівець з органічного сільського господарства Центру екологічних рішень Любомир Клепач.

Освітній візит спеціально планувався таким чином, щоб учасники змогли сформувати і загальне, концептуальне розуміння функціонування української системи органічного сільського господарства, але також і познайомитися з практичною стороною справи на виробництвах.

Учасники вирушили в одне з найбільших і успішних підприємств з виробництва органічних молочних продуктів в Україні – компанії «Organic Milk». (03.11.2016)

Директор підприємства Олена Стретович поділилася своєю історією успіху. Вона розповіла, що спочатку керівництво не прагнуло гнатися за високими економічними показниками, головним було досягти високої якості товару за рахунок органічної технології, змінити спосіб мислення співробітників, філософію виробництва. І потім продукт став працювати сам на себе: прибуток став збільшуватися. На початковому етапі доводилося самим шукати постачальників і пояснювати, чому органічний товар краще звичайного, а тепер партнери самі звертаються за поставками, пропонують організувати експорт продукції в інші країни. Так, наприклад, продукти «Organic Milk» з’явилися в Дубаї.

Після невеликої дегустації фірмових продуктів «Organic Milk», учасники вирушили на молочну ферму партнерської компанії «Галекс-Агро», звідки молоко надходить на завод.

На органічній фермі білоруси могли самі переконатися, в чому відмінність організації «органічного» виробництва від звичайного.