Головна БлогСвіжий прохолодний айран, смачний і ароматний – що це таке?

Свіжий прохолодний айран, смачний і ароматний – що це таке?

Айран – прабатько сучасних йогуртів, кисломолочний продукт, популярний на Кавказі, Балканах і у тюркських народів.  Айран дуже схожий на рідку сметану або кефір.  Він кислувато-солонуватий на смак, чудово втамовує спрагу і насичений корисними мікроелементами.

Айран п’ють протягом 15 століть, а його винахід приписують тюркським кочовим племенам.  Все життя вони проводили в походах, а тому потребували напої, вгамовують спрагу і голод в дорозі.  Вони помітили, що якщо додати в їхнє улюблене молоко особливу закваску, то воно скисне, придбає приємний смак і буде зберігатися дуже довго.  Трохи пізніше до своєї радості вони виявили корисні властивості айрану.

Серед корисних властивостей айрану особливо цінується здатність продовжувати життя, тому жителі гір, які щодня вживають цей напій, відрізняються відмінним здоров’ям і довголіттям

Отже, чим корисний айран?  В першу, чергу він позитивно впливає на травну систему: добре засвоюється, стимулює роботу кишечника і формує сприятливу мікрофлору.  Завдяки різним амінокислотам айран стабілізує водно-сольовий баланс організму, саме тому він прекрасно втамовує спрагу.  Присутній в цьому напої і аскорбінова кислота, яка допомагає зміцнювати імунітет і протистояти сезонних захворювань. Айран також допоможе заповнити нестачу кисню в тканинах і органах, оскільки він підвищує приплив крові і добре тонізує м’язи.

Окремо варто згадати ще одну цінну властивість.  Айран для схуднення – один з найефективніших і безпечних засобів.  Головний секрет полягає в корисних кисломолочних бактеріях, які м’яко і безболісно очищають організм від гнильних бактерій, токсинів та інших шкідливих речовин.

Такий напій дуже поживний, тому добре насичує організм і втамовує голод.

органічний айран 1,0% 470г
Часто з айрану готують холодні супи, роблять маринади для шашлику або додають в гарячі м’ясні страви.  А поєднуючи айран з пряними травами, можна створювати вишукані соуси. Роблять з нього також холодний суп типу окрошки, а змішуючи айран з льодом, водою або просто зброджуючи протягом декількох днів, готують інші кисломолочні напої.

Айран – напій, що поєднує в собі чудовий смак і незліченні корисні властивості.

Органік Мілк прагне виробляти тільки найкраще. Ми цінуємо вподобання кожного та хочемо щоб ви змогли насолоджуватися різноманіттям смаків корисної органічної продукції.